Mam przyjemność zapoznać Państwo z działalnością Grupy Firm WIREX. Przedsiębiorstwo ma główną siedzibę w gminnej miejscowości Kiełczygłów przy ulicy Piotrkowskiej 14, woj. Łódzkie, niedaleko Bełchatowa i Wielunia.

   Od ponad 25 nasza Firma jest wiodącym krajowym producentem maszyn i urządzeń tartacznych opartych wyłącznie na zastosowaniu pił taśmowych. Oferujemy Państwu urządzenia o wysokiej wydajności i niezawodności, które zostały nagrodzone złotymi medalami zarówno w kraju jak i za granicą.

   W swojej historii rozszerzyliśmy produkcję o inne działy związane z przetwórstwem drewna. W 1993r. uruchomiliśmy tartak oparty wyłącznie na zastoso-

waniu pił taśmowych własnej produkcji. Obecnie dział produkcji maszyn stanowi 50% wartości sprzedaży Grupy. WIREX zajmuje się obecnie produkcją maszyn i urządzeń tartacznych dla małych i średnich przedsiębiorstw przemysłu tartacznego przerabiających od 100 do 35 000m3 surowca drzewnego rocznie.

   Nasze technologie nie ustępują w niczym osiągnięciom innych producentów na świecie, przy zachowaniu atrakcyjnych cen urządzeń i części zamiennych. Decydując się na zakup którejkolwiek z oferowanych przez nas maszyn możecie być Państwo pewni, że nabywacie produkt o wysokiej jakości za satysfakcjonującą Was cenę. Posiadamy możliwości spełnienia indywidualnych wymagań klienta w zakresie przystosowania naszych maszyn do konkretnych potrzeb zamawiającego.

Zastosowanie produkowanych przez WIREX maszyn i urządzeń daje użytkownikom:

  • niskie koszty montażu i przygotowania miejsca, w którym mają być eksploatowane,

  • zbędne jest instalowani stacji transformatorowej, gdyż zapotrzebowanie mocy tych urządzeń jest niewielkie,

  • natychmiastowa eksploatacja maszyn po ustawieniu ich w miejscu przeznaczenia,

  • zwiększenie uzysku gotowych produktów z jednostki surowca drzewnego,

  • otrzymanie lepszej jakościowo tarcicy z przetartego surowca w porównaniu do tradycyjnych traków ramowych.

Łączę pozdrowienia,
Prezes,
Wiesław Ciura